Sözleşmeli öğretmen ilk atama tercih ekranı
 Milli Eğitim Bakanlığı KPSS sınavına girmeye gerek kalmadan sözleşmeli öğretmen alımlarına devam ediyor.Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adaylar için tercih işlemleri 5 ekim itibariyle başladı .Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan bazı branşlarda ki başvuruların yüzde 400 civarında ulaştığı görülüyor.

Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen EKPSS gerektirmeyen adaylar için ön başvurular 11 ağustosa kadar alınmıştı .Adayların sözlü mülakata alınacakları sınav merkezleri 12 Ağustos tarihinde açıklandı .Sözlü sınavlar 15 -26 Ağustos tarihleri arasında yapılırken ilk atama tercihleri 7 Ekim'e kadar alınacak.

 Sözleşmeli öğretmen ilk atama tercih ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan 15 bin kadro ile dershane ve etüt merkezlerinde 5 bin kadro için düzenlenen sözleşmeli öğretmenlik adına yapılan mülakat sonuçları 29 Eylül tarihinde adaylara açıklanarak duyurusu yapılmıştır .Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adaylar bugün itibariyle 7 Ekim'de kadar atama tercihlerine yapma imkânına sahip olabilecekler .Sonuçlar ise 10 Ekim tarihinde sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adaylara açıklanacaktır.

Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına ait maş kısmıyla henüz bir bilgi vermedi ancak MEB, maaş düzenlemesi için de bir çalışma yapıyor. Öğretmenin maaşı dışında, ek ders ücreti, kurs ücreti, nöbet ücreti gibi farklı kazançları vardır. Doğu ve Güneydoğu’daki sözleşmeli öğretmene tazminat adı altında 400-500 TL arası bir ek ödeme masada bekliyor. Böyle bir düzenleme yapıldığı takdirde Doğu’da sözleşmeli öğretmen,  maaş +  tazminat + ek ders + kurs ücreti + nöbet ücreti durumuna göre 5 bin TL’ye yaklaşan bir ücret almış olacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×