Öne Çıkanlar e devlet şifresi evleniyor Soru ve Cevaplar TEOG tercihleri nasıl yapılır Bulutlar

2015 ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav Takvimi
2015 Yılı Özel Güvenlik Sınav Takvimi belirlendi. Yapılan açıklamada 56. 57. 58. 59. 60 ve 61. dönemlerde eğitim faaliyetlerinin devam ettirileceği belirtilmektedir.  2015 yılında yapılacak olan Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi Sınavları Bilgilendirmesi;​
  
Merkezi Sınav Komisyonunun yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, 2015 yılı içerisinde Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitim Sınavlarının ÖSYM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğünün sınav takvimleri de göz önünde bulundurularak aşağıdaki tarihler belirlenmiştir.

2015 YILI ÖGG (Özel Güvenlik) SINAV TAKVİMİ
 
56. ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav tarihi :
1 Şubat 2015  tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 2 Ocak 2015 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.
 
57. ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav tarihi :
29 Mart 2015  tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 20 Şubat 2015 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.
 
58. ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav tarihi :
24 Mayıs 2015 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava  17 Nisan 2015 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır. 
 
59. ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav tarihi :
23 Ağustos 2015 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava  20 Temmuz 2015 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.
 
60. ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav tarihi :
4 Ekim 2015  tarihinde yapılacaktır ve bu sınava  28 Ağustos 2015 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.

61. ÖGG (Özel Güvenlik) Sınav tarihi :
29 Kasım 2015 tarihinde yapılacaktır ve bu sınava 23 Ekim 2015 tarihi dahil olmak üzere eğitimini bitirmiş olanlar alınacaktır.

Özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartlar nelerdir?

Özel güvenlik görevlilerinde aşağıdaki şartlar aranır: 

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 
• Silahsız olarak görev yapacaklar için en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul; silahlı olarak görev yapacaklar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak. 
• Silahsız görev yapacaklar için 18 silahlı görev yapacaklar için 21 yaşını doldurmuş olmak. 
• Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı bulunmamak 
• Özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak. 
• Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar zimmet irtikâp rüşvet hırsızlık dolandırıcılık sahtecilik güveni kötüye kullanma hileli iflas ihaleye fesat karıştırma edimin ifasına fesat karıştırma suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak. 
• Silahlı olarak görev yapacaklar için 6136 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatında belirtilen şartları sağlamak (bkz. Silah İşlemleri bölümü (Soru-67)

Nasıl özel güvenlik görevlisi olunur?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler bir özel güvenlik eğitim kurumundan gerekli eğitimleri alırlar ve özel güvenlik eğitim sınavında başarılı olmaları halinde özel güvenlik görevlisi kimlik kartı alabilirler.

Özel güvenlik görevlisi olmak için boy kilo ve yaş standardı var mıdır?

Özel güvenlik görevlisi olmak için belirlenmiş bir boy ve kilo standardı bulunmamaktadır. Silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için 18 silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için 21 yaşını doldurmak gerekmektedir. 5188 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatında yaş konusunda bir üst sınır bulunmamaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.