Öne Çıkanlar karar nejat birecik Justіn Bіеbеr elazığ haber bu tarz benim özlem özden

27 28 Eylül Ortaöğretim Önlisans ÖSYM KPSS sONUÇLARI (2014 Kpss Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak??)14 ekim 2014
 Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor.Memur Adaylarıda hergün sınav sonuçları açıklandı mı diye merak ediyorlar.Peki Kpss sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?2014 kpss Ortaöğretim-Önlisans Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?ÖSYM KPSS Sınav Sonuçlarını ne zaman açıklayacak?Kpss Sınav Sonuçları 2014 Ne Zaman Açıklanacak 27 28 Eylül Ortaöğretim Önlisans Ortaöğretim (Lise) Kpss Sınav Sonuçları 2014 Ösym (28 Eylül) Önlisans Kpss Sınav Sonuçları 27 Eylül 2014 Ösym Kpss Sınav Sonuçları 2014 Ösym (27-28 Eylül) Kpss Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014 yılı içerisinde lisans adaylarının katıldığı kamu personeli seçme sınavından sonra gözler 27 28 Eylül tarihinde yapılan önlisans ve ortaöğretim kpss sınav sonuçları için ÖSYM'ye çevrildi.

Ösym saflarından gelen açıklamaya göre KPSS Sınav Sonuçları en geç 13 Ekim Pazartesiye Kadar açıklanmış olacak.Ama ne zaman açıklanacağına dair tam tarih bulunmuyor.Memur olmak için sabırsızlanan Adaylar Biraz daha bekleyecekler?

KPSS ortaöğretim sınavı sonucu ne zaman öğrenilecek?

2014 KPSS önlisanas ve ortaöğretim sınavı sonuçları hafta sonu açıklanacak.3 Ekim günü sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor.ÖSYM cumartesi açıklar diye bekleniyor.

Memur olmak isteyenlerin girdiği KPSS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak.Memurluk sınavı sonuçları hangi tarihte açıklanıyor.

 KPSS A-B VE C GRUBU KADROLAR: KPSS A grubu kadrolar mesleğinizle ilgili yönlendirmede karşınıza çıkmaktadır. Meslek dışında ilk kez bir kamu kuruluşuna başvurmak isteyen adaylar B ve C kadrosuna göre sınıflandırılmaktadır.

KPSS A GRUBU KADRO;Bakanlıklar,başbakanlık,genel müdürlük düzeyindeki alanlardan oluşur. Bu sınav sonucunda kurumların kendine özel uyguladığı sınavlara ek olarak adaylar tabi tutulur. KPSS A grubu kadrolar üniversite mezunları için geçerlidir diyebiliriz.Eğer bir kamu kuruluşunda çalışmak istiyorsanız Kamu personeli seçme sınavına muhakkak girmelisiniz daha sonra az önce belirttiğim gibi kurumların kendine has sınavlarına tabii tutulacaksınız.

 KPSS B VE C GRUBU KADROLAR: KPSS A grubu dışında kalan kadrolar diye nitelendirebiliriz. Lise mezunu ve dengi okullar bu gruba göre kadrolanacaktır. Bu kadro için şartlar daha farklıdır; askerlik,sicil kaydı,sağlık,suç durumu vs… Belirli bir taban puanı yoktur. Genel dereceye göre ve kurumların alımına göre başarı durumu belirlenir. Örneğin geçtiğimiz dönemlerde 78 ile yapılan atama bu dönem 69 ile belirlenebilir,bu genel başarı durumuna bağlıdır

KPSS, Genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve KPSS A grubu olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Örnekleyecek olursak mühendis olmak isteyen bir arkadaşımızın genel kültür ve genel yetenek testlerini cevaplamasını onun için yeterlidir. Fakat öğretmen adayı bir arkadaşımızın ek olarak eğitim bilimleri testini cevaplaması şarttır.

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen "Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği" ile Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 1 Nisan 2013 tarihli kararı uyarınca yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca haklarında sınava girme kararı alınanların, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'na girme zorunluluğu bulunuyor. Bu durumdaki adayların da KPSS'ye, kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvurması gerekiyor.

 Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl; ancak öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıl olacak. Bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecek. 14 Mayıs 2014 tarihinden sonra lisans düzeyinden mezun olan ve lisans düzeyinden KPSS'ye girmeyip KPSS'ye ortaöğretim veya önlisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B grubu lisans sınavına girmeleri halinde, KPSS ortaöğretim veya önlisans sınav sonuçları sona erecek; takip eden KPSS A grubu sınavına girmeleri KPSS ortaöğretim veya önlisans sınav sonuçlarını etkilemeyecek.


YORUMLARLA HABERİMİZE KATKLI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA BURADAN AÇIKLNACAKTIR! (TIKLA SORGULA )


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tuğba kandemir 7 yıl önce

sınav sonuçları