Öne Çıkanlar The Moment elazığ haber Yıktı incir reçeli 2 sağlık durumu

6 Eylül Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı –MEB- MTSK
 6 Eylül ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı, Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, 6 eylül ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır, ehliyet sınav sonuçlarına nereden bakılır, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, 6 Eylül ehliyet sınavı sonuçları sorgulama ekranı,6 Eylül Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı –MEB- MTSK,Ehliyet Sınav Sonuçları,6 Eylül Ehliyet sınav sonuçları ekranı,MEB 6 Eylül sınav sonuçları açıklanıyor,

Ehliyet sınavına giren yüz binlerce sürücü adayı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

Peki ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, Sonuçlar açıklandı mı, Ehliyet sınavı 6 Eylül sınavı sonuçları açıklanma tarihi ilan edildi mi, ehliyet sınavı soru ve cevap anahtarları yayınlandı mı ?

6 Eylül 2014 günü gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçlarına göre direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak olan öğrenciler sınav sonuçlarını büyük bir heyecan içerisinde bekliyorlar.

Sonuçlarının açıklanmasının ardından yeterli puana sahip olan adaylar, direksiyon sınavına girecekler ve bu aşamadan sonra Motorlu taşıtlar sürücü belgesi almaya hak kazanacaklar.

6 Eylül 2014 günü gerçekleştirilen sınavın sonuçları henüz açıklanmadı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuçlar ilan edildiğinde sitemiz üzerinden de aynı anda sonuçlara erişebileceksiniz.

6 Eylül Ehliyet Sınav Sonuçlarını Sorgulamak için Tıklayınız.


Ehliyet sınavına giren adaylara 3 farklı alan bilgisinden sorular soruldu. Trafik, İlk Yardım ve Motor sınavlarından en az 70 puan almaları gereken adaylar şayet bu puan barajını üstünde puan alırlarsa direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

ENGELLİLER İÇİN SINAV SALONUNDA İŞARET DİLİ BİLEN ÖĞRETMEN BULUNACAK

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan adaylar, motorlu taşıtlar sürücü kurs müdürlüklerine kayıt yaptıracak. Kayıt şartları şu şekilde sıralandı; ’A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. (Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksek okul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen sürücü olur sağlık raporu almış olmak. ’Sabıka kaydının olmadığına dair’ dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını MTSK Müdürlüğüne teslim etmek. Nüfus cüzdanı fotokopisini MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.’

İşitme engelli adaylar için, sınav salonunda görevlendirilecek öğretmenler öncelikle işaret dili bilen ve bakanlığa bağlı okul/kurumlarda görevli öğretmen personelden seçilecek. Yoksa il-ilçe de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel arasından görevlendirme yapılacak. Ortopedik engeli olan adaylar sınav binalarının giriş katlarındaki salonlara yerleştirilecek. Engelli adayın ihtiyacına göre salon düzeni ya da ek oturma düzeni hazırlatılacak.

SINAVA İTİRAZ İÇİN BANKAYA 10 LİRA YATIRILACAK

Adayların derslere göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilecek. Yanlış cevaplar dikkate alınmayacak. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden her bir ders için 100 puandan hesaplama yapılacak. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacak. Merkezi sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahip olacak. Sınav sonuçları www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

Ehliyet sınavı sorularına, ehliyet sınavı cevap anahtarına ve ehliyet sınavı sonuçlarına yapılacak olan itirazlar internetten yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle yapılabilecek. İtiraz dilekçeyle Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (06500) Teknikokullar - ANKARA adresine yapılabilecek.

Adaylar, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını, T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara Merkez şubesi ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. Küçükesat şubelerinden herhangi birine, ’Kurumsal Tahsil’t Programı’ aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatıracak. Alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapılacak. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak. 
Milli Eğitim Bakanlığı 06 Eylül 2014 Ehliyet sınavı soru ve cevapları 09 Eylül’de açıklandı. MEB Ehliyet sınav soru ve cevap anahtarına PDF formatında aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.