Öne Çıkanlar The Moment sağlık durumu elazığ haber Yıktı incir reçeli 2

(AUZEF) İstanbul Üniversitesi ikinci diploma fırsatı sunuyor!
AUZEF'e Nasıl Kayıt Olabilirim? İstanbul Üniversitesi, AUZEF lisans programı ile mezunlarına sınavsız ikinci diploma fırsatı sunuyor. Kimler AÜZEF programıyla İstanbul Üniversitesi'nden ikinci diploma almaya hak kazanabilir. İstanbul Üniversitesi AÜZEF başvuru tarihleri,İstanbul Üniversitesi  AÜZEF tercih tarihleri, İstanbul Üniversitesi ikinci diploma almak için hangi şartları taşımak gerekiyor. İstanbul Üniversitesi AÜZEF ikinci diploma başvuru şartları neler, İstanbul Üniversitesi AÜZEF kayıt tarihleri, İstanbul Üniversitesi AÜZEF programında hangi fakülte ve bölümler var tüm ayrınıtlar sitemizde! 

İstanbul Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında 2014-2015 eğitim yılı Kayıtları 10 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında yapacaktır, Ön kayıt işlemlerini İnternet üzerinden İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU Adresinden 2. Üniversite Linkinden yapılacak.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÜZEF LİSANS PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?
- ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan üniversitelerin lisans/ön lisans düzeyindeki programlarında halen öğrenci olan ya da bu programlardan mezun olanlar,
- Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının lisans/önlisans düzeyindeki programlarına herhangi bir şekilde yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler,
- Uyruklarından biri T.C. olan çift uyruklu vatandaşlardan, yurt dışında lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan (YÖK) denklik belgesi alanlar,

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÜZEF LİSANS PROGRAMINA KİMLER BAŞVURAMAZ? 
- ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundayer almayan yurt dışındaki bir üniversitenin lisans düzeyindeki programlarında öğrenci olan ya da mezun olanlar,
- Herhangi bir üniversitenin lisans/ön lisans düzeyindeki programlarından mezun olamayanlar (kaydı silinenler, ilişiği kesilenler vb.),
- Herhangi bir üniversitenin lisans düzeyindeki programlarında kaydı bulunmayanlar,
- Halen herhangi bir üniversitenin lisans düzeyindeki programlarında kayıtlı/mezun olanlar, kayıtlı/mezun oldukları alanla aynı programa kayıt olamazlar, geçiş yaptıramazlar.
(Örn: İktisat öğrencisi/mezunu, İktisat programına kayıt/geçiş yaptıramazlar)
- İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi lisans düzeyindeki programlarından herhangi birinde öğrenci olanlar,

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÜZEF LİSANS PROGRAMINA NASIL KAYIT OLUNUR? 
İstanbul Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında 2014-2015 eğitim yılı Kayıtları 10 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında yapacaktır, Ön kayıt işlemlerini İnternet üzerinden İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU Adresinden 2. Üniversite Linkinden yapılacak. Kesin kayıt ise evrakların 10 Eylül – 3 Ekim tarihleri içinde üniversitenin eline geçmesi ile yapılmış olacaktır. ( Evrakları posta veya kargo yolu ile gönderebilirsiniz )Sınavsız ikinci diplomaya ilişkin "auzef.istanbul.edu.tr" adresinden detaylı bilgi yer almaktadır. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Ara sınav internet üzerinden, Final ve Bütünlemeler ise çeşitli illerde yüzyüze test usulü ile yapılmaktadır.

İstanbul Üniversitesi AUZEF AÖF Bölümleri  

Lisans Bölümleri
105611183 Coğrafya
105611174 Felsefe
105611314 İktisat
105611298 İşletme
105611289 Sosyoloji
105611305 Tarih
Önlisans Bölümleri
105650899 Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi (2014’te Açıldı)
105650915 Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği (2014’te Açıldı)
105650906 Kültürel Miras ve Turizm (2014’te Açıldı)
105650881 Sağlık Kurumları İşletmeciliği(2014′te Açıldı )
105650863 Sosyal Hizmetler(2014′te Açıldı )
105650872 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik(2014′te Açıldı )

SİZE EN YAKIN BÜRO ADRESLERİ
Açıköğretim Etkileşim Merkezinin (Çağrı Merkezi) 444 10 26 numaralı telefonunı arayarak öğrenebilirsiniz.

Nasıl Kayıt Olabilirim?

Nasıl Kayıt Olabilirim?

“İKİNCİ ÜNİVERSİTE”ME NASIL KAYIT OLABİLİRİM ?

İkinci Üniversite uygulamasının kayıt işlemleri iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

 

A)  ONLINE ÖN KAYIT

İkinci üniversite uygulaması ile kayıt yaptırmak isteyenler, öncelikli olarak, kişisel bilgilerini İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi'ne (http://nokta.istanbul.edu.tr/NIU/NoktaNewDesign.aspx?un=) giriş yaparak ön kayıt başvurusu yaparlar. Bu işlemi internet aracılığıyla (Browser olarak Explorer kullanılması gerekmektedir) ve 24 saat boyunca yapabilirler.

Online Kayıt işlemi kesin kayıt için yeterli değildir, online kayıt, kayıt işleminin sadece ilk aşamasını oluşturmaktadır. Online Kayıt yaptırıp, kesin kaydını gerçekleştirmeyenler, hiçbir şekilde hak iddia edemezler.

Kişisel Bilgi Girişi:

Adayların Öğrenci Otomasyon sistemine ilk girişlerinde karşılarına çıkan “Şartlar ve Bilgiler” sayfasının en sonunda yer alan “Başvuru Kabul İşlemlerini Okudum ve Onaylıyorum” kutucuğunu işaretleyip, “Sonraki Adıma Geç” butonu ile geçtikleri bölümdür. Burada Doğum tarihi, Aile Sıra No ve TC Kimlik Numarası bilgilerini girerek “Sor” butonu ile kişisel bilgiler otomatik olarak aktarılır. Aktarılan bilgilerin  doğruluğu kontrol edildikten sonra boş kalan bilgilerin (Email, Cep Tel, Ev Tel, İş Tel, Askerlik bilgisi varsa ikinci adres bilgisi) girişinin yapılması ve adaya ait bir fotoğrafın sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Tüm bilgilerin girişi yapıldığında “Bilgilerimi Onayla” butonuna basılarak kişisel bilgi girişi tamamlanır. Kayıt neticesinde kullanıcı adı ve şifreniz Kişisel Bilgilerim kısmında vermiş olduğunuz e-mail adresine gönderilecektir.

Kullanıcı adı ve şifresi ile Öğrenci Otomasyon Sistemine giriş yapılarak “Eğitim Bilgisi” bölümünde ekranın sağ orta kısmında bulunan “Eğitim Bilgisi Ekle” kısmından halen kayıtlı/mezun olunan okul bilgilerinin girişi sisteme eklenir. Eğitim Bilgisi eklendikten sonra “Program Tercihi” bölümünde yine ekranın sağ orta kısmında bulunan“Yeni Tercih Ekle” kısmından ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak istenilen açıköğretim programını seçilir ve seçim kaydedilir. Son olarak “Ön Kayıt Başvuru Formu” kısmında “İkinci Üniversite Önkayıt Başvuru Formu”ndan bir adet çıktı alınarak kayıt belgeleri arasına konulur.

B) KESİN KAYIT 

Online ön kayıt işlemi sürecinde öğrenci işleri otomasyon sistemine girilmesi gereken bilgiler tamamlandıktan sonra, kesin kayıt için istenen belgelerin kayıt süresi içerisinde Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine kargo ile ulaştırılması ve fakülte tarafından gerçek belgelerin incelenerek onaylanması gerekmektedir. Belgelerin fakülte tarafından onaylanması halinde öğrenci programa kesin kayıt yapmış sayılır. Kesin kaydı, fakülte öğrenci işleri yetkilisi gerçekleştirecektir. Kayıt tarihleri arasında internet üzerinden Online Ön Kayıt yapan ancak gerekli belgeleri kargoyla  tarafımıza ulaştırmayan adayların kesin kayıt işlemleri gerçekleştirilemez. Kesin kayıt işlemi için gerekli belgeleri teslim etmeyen adaylar herhangi bir hak iddia edemez veya mazeret ileri süremez.

İkinci Üniversite kapsamında Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1. Ön Kayıt Başvuru Belgesi

İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi aracılığıyla yapacağınız online kayıt başvurusunun sonunda alacağınız çıktı,

2. En Son Mezuniyet Belgesinin Resmi Kurumu Onaylı Örneği,

a)   Halen lisans seviyesinde eğitimine devam eden adaylardan,

  • Lise diploması fotokopisi, (Resmi Kurum onaylı) (Kayıtlı bulunan yükseköğretim kurumundan temin edilebilir.)
  • Lise diploması kayıp olan adaylar için diplomasını kaybettiğine dair, diploma kayıp belgesi,

b)  Bir Lisans programından mezun durumda olan adaylar için ise;

  • Lisans diploması fotokopisi (Resmi Kurum onaylı),
  • Lisans diploması henüz hazır olmayan adaylar için Geçici Mezuniyet Belgesinin fotokopisi (Resmi Kurum onaylı),
  • Lisans diploması kayıp olan adaylar için diplomasını kaybettiğine dair, diploma kayıp belgesi,

 3. Öğrenci Belgesi (Yalnızca lisans eğitimine devam eden öğrenciler için gereklidir.),

Halen lisans seviyesinde eğitimine devam eden adaylar için eğitime devam ettikleri yükseköğretim programına kayıtlı olduklarını gösterir öğrenci belgesi. Fotokopi, kesinlikle kabul edilmeyecek olup, Fakülteye öğrenci belgesinin aslı gönderilmelidir.

4.Öğrenci Kimlik Kartı Fotokopisi (Yalnızca lisans eğitimine devam eden öğrenciler için gereklidir.)

(Öğrenci Kimlik Kartı Fotokopisinin, halen kayıtlı oldukları üniversiteden onaylanması gerekmektedir.)

5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Resmi Kurumu onaylı) veya Nüfus Cüzdanı Örneği,

Bağlı bulunulan muhtarlık,  il/ilçe nüfus müdürlüğü vb. Resmi kurum onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi veyahut Nüfus Cüzdanı Örneği,

6. Fotoğraf (4 Adet)

Son 6 ay içerisinde, ön profilden çekilmiş, 4,5×6 cm ebatlarında vesikalık fotoğraf,

7. Öğretim Gideri Ödemesi’nin (Materyal Ücreti) Ödendiğine Dair Banka Dekontu

Öğrenci Otomasyon Sistemi’nden alacağınız referans numarası ile herhangi bir Halkbank şubesinden yapacağınız ödemeyi gösterir Banka Dekontu.

Askerlik Durumu ile İlgili Önemli Uyarı:

Askerlik ile ilgili işlemler (tecil dahil) halen kayıtlı olunan birinci üniversite tarafından gerçekleştirilecektir. 

Online Kayıt ve Kesin Kayıt işlemleri için gerekli tarihler:

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.