Öne Çıkanlar The Moment elazığ haber Yıktı incir reçeli 2 sağlık durumu

KPSS 2014 Atamalar İçin Gereken Belgeler Nelerdlr??
2014/2KPSS Yerleştirme sonuçları açıklandı. Bununla birlikte adaylar Baş vuru Yapmak İçin hangi Hazırlıklarda bulunacaklar. Şu an İçin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 19 Aralık'a Kadar, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları'na ( TCDD) atanan kişilerin en geç 31 Aralığa Kadar ve Kamu Hastanelerinde pozisyona giren adayların ise en geç 12 Aralığa Kadar Baş vuru yapmaları gerekmektedir. Şu an için Baş vuru kabul edilen bakanlıklar bu kadar, fakat yeni güncellemeler olursa onu da sizler ile sitemizde paylaşacağız. İşte Baş vuru için istenen belge ve evraklar.

2014/2 KPSS Yerleştirmesi Sonucu Atanan Adaylardan İstenilen Belgeler ve Açıklamalar

GEREKLİ BELGELER
1- Kuruma yerleştirildiğine dair ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi,
2- Yerleştirmede kullanılan öğrenim belgesinin aslı ve fotokopisi (posta ile gönderecek adaylar için noter tasdikli sureti),
3- Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
4- Atama Başvuru ve Taahhüt Formu (el yazısı ile doldurulup imzalanacak),
5- Mal Bildirimi Formu (önlü arkalı çıktı alınıp tek sayfa halinde doldurulup imzalanacak),
6- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (el yazısı ile doldurulup imzalanacak),
7- Becayiş isteğinde bulunacaklar için Becayiş Talep Formu,
8- Terhis Belgesi fotokopisi (askerlik görevini yapmış erkek adaylar için),
9- Tercih Kılavuzunda unvana özel istenen belgeler (bilgisayar sertifikası, avukatlık ruhsatı vb.),
10- 3 adet vesikalık fotoğraf,
11- Yarım kapak telli dosya (1 adet).
AÇIKLAMALAR
1- İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 19 Aralık 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.
2- Yurtdışında öğrenim gören adayların; diploma, diplomanın onaylı tercümesi ve YÖK tarafından verilen denklik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
3- Doktora veya Yüksek Lisans mezunu olan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.
4- Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.
5- Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.
6- Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra da atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.
7- Becayiş talepleri sadece 2014/2 KPSS Merkezi Yerleştirmesi sonucunda aynı unvanla Bakanlığımıza yerleşmiş adaylar arasında olmak koşuluyla değerlendirmeye alınacaktır.
8- Bilgi talebinizi ve sorularınızı telefon hatlarındaki yoğunluk nedeniyle pdb@aile.gov.tr adresinden iletmeniz rica olunur.

İletişim Adresi: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Personel Dairesi Başkanlığı
SöğütözüMh. 2177. Sk. No:10/A Kat : 1 Çankaya / ANKARA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.