Öne Çıkanlar The Moment elazığ haber Yıktı incir reçeli 2 sağlık durumu

Kpss tercih robotu 2014 dpb 3 26 Kasım (Ortaöğretim - Önlisans - Lisans)
Kpss tercih motoru memurlar için yayınlandı.  Merakla beklenen DPB Kpss motoru yayınlandı. Memur adayları bu robot sayesinde tercih yapabilecek. ÖSYM'den eş zamanlı çekilen veriler ışığında hazırlanan robot burada! Kpss tercihleri nasıl yapılır? sorusuna cevap vermeye çalıştığımız haberimiz! 

2014 KPSS Tercih Robotu / Motoru yayınlandı, KPSS tercihinizin ölmemesi yani ölü tercih yapmamak için kılavuzu ve T.C. Devlet Personel Başkanlığı Tercih robotunu doğru bir şekilde anlamanız ve tercihlerinizi yaparken dpb.gov.tr'den yararlanmanız daha doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

2014  KPSS  Tercihleri ne zaman başlayacak, 2014 KPSS Tercihleri tercih robotu yayınlandı mı? KPSS - 2014 -2 alanında , kamu görevlerine ilk defa atanaçaklar , 17 - 26 Kasım tarihlerine göre tercih yapacaklar. 2014 KPSS puan türleriyle yapılan bu tercihler ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alınacak.

TERCİH KILAVUZU  Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Terçih  hakkı bulunan adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Ancak, Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dâhil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara (Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara başvuru yapabileceklerdir.

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE MEMUR ALAN KURUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır. KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunagöre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
 
Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapmalıdır.

Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekilde;
-190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 4.184 adet,
-Üniversiteler 138 adet,
-Kamu İktisadi Teşebbüsleri 745 adet,
Öğrenim bazında kadro pozisyonları ise şu şekilde;
Ortaöğretim 582 adet
Önlisans  770 adet
Lisans 3715 adet


Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim/ön lisans/lisans eğitim bilgisinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını sağlayabileceklerdir. Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir.
 
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile Danıştay 12.Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda olanlardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar, 17-26 Kasım 2014 tarihleri arasında (26 Kasım 2014 günü saat 16.00’ya kadar) ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabileceklerdir.

UYARI

NOT:Bu bilgi sistemi tercihte bulunacak adaylara yapacakları tercihlerde yardımcı ve bilgilendirmeye yönelik olup, adayların 17/11/2014 tarihinde www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak olan 2014/2 KPSS Tercih Kılavuzunu dikkatlice okumaları ve tercihlerini bu Kılavuza göre yapmaları gerekmektedir.

KPSS Tercih Bilgi Sistemini kullanmaktan dolayı doğabilecek hatalardan, hukuki sorunlardan ve mağduriyetlerden Başkanlığımız sorumlu değildir.

KPSS Tercih Bilgi Sisteminin her hakkı saklı olup, Devlet Personel Başkanlığından izin alınmadan yayımlanamaz.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE MEMUR ALAN KURUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hayati 7 yıl önce

73 aldım nasıl bir bölüm seçebilirim

Avatar
hayati 7 yıl önce

73 aldım nasıl bir bölüm seçebilirim

Avatar
ufuk kayakıran 7 yıl önce

muhasebe bölümü yok başka atamalaramı kaldı 63aldım nere ojra gitcem

Avatar
ipek 7 yıl önce

70 aldim bi sey gelir mi

Avatar
Selma 7 yıl önce

75 aldm ama tercih yapmayi hic bilmiyorum nasl yapacagim

Avatar
isa ipek 7 yıl önce

63 aldm ihl cikslym baska blumler tercihedebilrmiyim

Avatar
zübeyde imece 7 yıl önce

tercih nasıl yapılır telefon internetten ypbilirmiyiz Cvp

Avatar
sema 7 yıl önce

62 aldim tercih nasil yapiliyor