Öne Çıkanlar The Moment elazığ haber Yıktı incir reçeli 2 sağlık durumu

Hastane Randevu - 182 MHRS -Ücretsiz  Online randevu Alma Sistemi ( Bolge haberi )
                Hastane Randevu - 182 MHRS -Ücretsiz  Online randevu Alma Sistemi

İşte Merak Edilen Sorular: Merkezi Hekim Randevu sistemi nedir, nasıl kullanılır, hastane randevusu nasıl alınır, hastane şifremi unuttum, e-randevu şifremi nasıl öğrenebilirim gibi soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

MHRS kısaltması ile anılan ve açılımı Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan; internet üzerinden randevu alma sistemidir. Bu sistem üzerinden hastaneler için randevu alınabilir. Randevu tarihlerine bakılabilir. Peki internetten randevu alma işlemleri nasıl yapılır ?

Öncelikle ilk defa MHRS sistemine giriş yapacak kişilerin bir hesap oluşturması gerekmektedir. Bu hesap resmi bilgilerinizle açılacaktır. Kendi isminiz, T.C kimlik numaranız gibi bilgilerinizi girip hesap aldıktan sonra e-randevu alabilirsiniz.

E-randevu alabilmek için hesabınızı açtıktan sonra ‘’RANDEVU AL’’ butonuna tıklayıp, T.C kimlik numaranızı ve kendinize ait şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme  giriş yaptıktan sonra; randevu almak istediğiniz hastaneyi il/ilçe ve hastane adı şeklinde seçebilirsiniz. Hastane seçiminden sonra; poliklinik ve doktor tercihi yapabilirsiniz.

Seçimlerinizi tamamladıktan sonra randevu al butonuna basın ve randevunuz alınmış olsun. İşte bu kadar basit bir kullanım ve devlet tarafından sunulan güzel bir hizmet.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması. —
MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

MHRS Pilot Uygulaması

MHRS; pilot uygulama kapsamındaErzurum ve Kayseri illerinde uygulanmaya başlamıştır. Pilot uygulama boyunca gözlem yapılacak ve ardından tüm Türkiye’ye yaygınlaştırma süreci başlayacaktır. Bu kapsamda 1 Haziran 2010’da Yalova, 1 Temmuz 2010’da da Eskişehir, 26 Temmuz 2010’da Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Sakarya ve Tekirdağ illerinde MHRS uygulamasına başlanılmıştır.

Randevu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.
Randevu nasıl iptal edilir?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.
NOT:VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN MHRS HASTA KABUL BÖLÜMÜNE BAŞVURURAvatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.