Öne Çıkanlar The Moment elazığ haber Yıktı incir reçeli 2 sağlık durumu

E-Okul IOS ve  Android Uygulaması İndir!
E-Okul MEB tarafından öğrenci ve velileri bilgilendirme sistemi kendini yenilemeye devam ediyor! IOS ve  Android Uygulaması ile karşınızda! Yazılı, performans notları ile devamsızlık bilgileri e-Okul 'dan takip edilebilir. e-Okul VBS uzun zamandır şikayet edilen edilen teknik soruna da çözüm buldu. Artık e-Okul sistemi bundan sonra tüm tarayıcılarla uyumlu hale geldi. VBS'deki yenilik bununla da sınırlı değil. Kullanımı çığ gibi büyüyen mobil uygulamalar da kullanıma sunuldu.e-okul VBS bundan sonra cebimizde.

E-Okul'da yenilikler yapılacağını ve arayüzün de yenileneceğini daha önce duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, e-okul veli bilgilendirme sistemine yeni bilgiler de eklemeye devam ediyor. Yeni eklenen sınıf ortalaması bilgisi ile veliler ve öğrenciler notlarını sınıf ortalamasına göre değerlendirme imkanına sahip olacaklar.

E-OKUL (TÜM TARAYICILARDA GÖRÜNTÜLENEBİLECEK

Diğer yandan daha önce internet explorer dışındaki tarayıcılarda görüntü bozukluğu ve işlem hataları veren e-okul sitesi, bu hatalardan arındırıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla yaklaşık 3 ay önce başlatılan çalışmalar neticesinde e-okul sistemi bütün tarayıcılarda kullanılabilir hale geldi.

E-OKULVELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NEDİR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile ebeveynler çocuklarının eğitim durumlarını yakından takip edebiliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının notlarını ve devamsızlık durumlarını anında öğrenebiliyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi; ebeveynlerin her zaman çocuklarının eğitim durumlarını takip altında tutulabilmesini hedefler. Çünkü bu sistem ile ebeveynler sadece internet sayesinde herhangi bir okulda eğitim alan çocuklarının ders notlarına, devamsızlıklarına, yıl içinde verilen ödevlerini yapıp yapmadıklarına, haftalık ders programlarına, sağlık problemlerine gibi eğitim sürecine ilişkin tüm ayrıntılara ulaşabilirler.

Aynı zamanda e okul veli bilgilendirme sisteminde e okul müdürü gibi yetkililerin öğrenci velilerine iletmeyi arzu ettikleri duyurular da ilan edilir. Bu duyurular bireysel veya toplu olabilmektedir.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ ve E-Okul Sisteminin Amacı Nedir? 

Sistem amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. Sİstemde öğrencinin aldığı notlar ve devamsızlık bilgileri de yer almaktadır. Veliler bu sayede öğrencilerinin okula gidip gitmediğini, hangi günler gitmediğini, ne kadar devamsızlığı olduğunu, sınavlarından aldığı notları, notları ile ne kadar başarılı olduğunu ve öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapıp yapmadığını, yaptıysa kaç puan aldığını öğrenebilirler. Veli bilgilendirme sistemi, velilere öğrencileri hakkında bilgiler sunmaktadır.

E-Okul Sisteminin Faydaları Nelerdir?

E-Okul sisteminin öğrencilere faydaları şunlardır:

Öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenebilecek,
Testler çözebilecek ,
Kendilerine ait bir sayfalık internet sayfası tasarlayabilecek,
Devamsızlıklarını kontrol edebilecek,
Hastalık ders programını kontrol edebilir,
Meslek lisesi alana ve teknik lise geçiş sonuçları varsa öğrenebilir,
Seçmeli derslerini seçebilir,
Sınav tarihlerini öğrenebilir,
Sorumluluk ve ortalama yükseltme puanlarını öğrenebilir.

E-Okul sisteminin öğretmenlere faydaları şunlardır:

Öğrencilerin sınav sonuçlarını sisteme girebilecek,
Ders notlarını yayınlayabilecek,
Derslere önceden hazırlanabilmesi için testler hazırlayabilecek,
Öğrenciler için ölçme ve anket değerlendirmelerini hazırlayabilecek.

E-Okul sisteminin velilere faydaları şunlardır:

Öğrencinin devam ve devamsızlık durumunu kontrol edebilecek,
Öğrencinin sınavlarından aldığı notlara bakabilecek,
Öğrencinin yıl sonu notlarını öğrenebilecek,
Haftalık ders programını öğrenebilecek,
Öğretmen veya yetkililer ile yazışma yapıp iletişime geçebilecek

Veli Bilgilendirme Sistemi adın üstünde olan, öğrenci velilerini bilgilendirmek amaçlı hazırlanmış bir projesidir. Bu proje ile birlikte hem aileler hem de öğrenciler, kolaylıkla not ve devamsızlıklarını takip edebiliyor. Aile ise öğrencinin durumunu yakından takip ederek, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında direk, okul yönetimi ile temasa geçebiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ ne Erişim

Öncelikle  sisteme girdiğinizde karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekrandaki en üst kısma resimde gördüğünüz karakterleri girmeniz gerekecektir. Daha sonra 11 haneli T.C. numaranızı ve okulunuzun size vermiş olduğu öğrenci numaranızı girmelisiniz. ”Tamam” butonuna tıkladığınızda E-Okul sistemine giriş yapmış olacaksınız..

Karşınıza bir duyuru ekranı gelecektir. bugün karşımıza gelen duyuru sisteminde karşılaştığımız bilgiler PYBS konusunu kapamaktadır. E-Okul duyurularını takip etmenizi önerebiliriz, çünkü içerisinde sizi olumlu şekilde yönlendirebilecek birçok sınav ve sistemden haberdar olmanızı sağlar.

Bu projesinin veli bilgilendirme ayağı olan Veli Bilgilendirme Sistemi’ nin üç adet ana menüsü vardır.

Sınav Bilgileri

Projesinin veli bilgilendirme ayağı olan Veli Bilgilendirme Sistemi’ nin menülerinde yer alan bilgilerden ilki “Sınav Bilgileri” dir. Bu sekmeye tıklayarak sınav ile ilgili tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Bilgileri

Öğrenciler ya da veliler için hazırlanan kısmın, öğrenciye ait bilgilerinin tümünü barındıran bir menüdür. Öğrenci bilgileri açılır menüsü içerisinde 12 adet uygulamayı kapsayan bir menüdür. Bu uygulamaları tek tek inceleyelim.

Duyurular: Duyurular kısmında size duyurulmak istenilen tüm bilgilere ulaşabileceğiniz bir alandır. Sistemini açar açmaz da aslında karşınıza ilk bu ekran çıkar. Bu ekrandaki bilgiler güncel olarak değişmektedir.

Devamsızlık Bilgisi:Hazırlanan devamsızlık bilgisi öğrencinin hangi günler tam gün , hangi günler yarım gün okula gitmediğini ayrıntılı bir şekilde gösterir. Ayrıca devamsızlık bilgisi öğrencinin raporlu, izinli olduğu günleri de ayrıntılı bir şekilde göstermektedir. Böylece, öğrencinizin okul takibini ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirebilir, ve ergenlik çağından olan gençlerin bir sorun yaşadığını düşündüğünüzde onlara yardımcı olabilirsiniz.

Not Bilgisi: Veli bilgilendirme sisteminin not bilgisi kısmında öğrenciye ait ders listesini, kaç adet sınava girdiğini, bu sınavlardan kaç aldığını, performans ödevlerinden aldığı notları, varsa uygulama ders notlarını, ortalama puanlarını görebilirsiniz.  

Haftalık Ders Programı: Veli bilgilendirme sisteminin öğrenci bilgileri açılır menüsünde bulunan bu uygulama ile öğrencinin günlük ders saatlerini takip edebiliyor.

Sınav Tarihleri: Sınav takvimi ayağı olan bu sistemi kullanarak siz de sınav tarihlerinizi öğrenebilirsiniz. Notları girilmiş dersler ile girilmemiş dersleri ayırt etmek istemiş. Bu nedenle notları girilen dersleri E-Okul’ da pembemsi bir renk ile görebilirsiniz.

Aldığı Bilgiler: Alınan belgeleri gösteren ayağı olan bir uygulamadır. Bu uygulamada taktir, teşekkür gibi belgeleri, hangi yıllar ve hangi dönemlerde aldığınızı  öğrenebilirsiniz.

Yıl Sonu Notları: Yıl sonu notları ile sizde hangi yıllar, yıl sonu not ortalamanızın ne kadar olduğunu öğrenebilir ve bu sayede hazırlandığınız sınavlar için gelecek puanları, buradaki bilgilerden faydalanarak öğrenebilirsiniz.

Sorumluluk/Ortalama Yükseltme Puanları:Öğrencilerin girdikleri ve girecek olduğu sorumluluk ve ortalama yükseltme puanlarını gösteren bir uygulamadır. Bu sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavlarını almıyorsanız, bu ayağında herhangi bir bilgi bulunmayacaktır.

Meslek Lisesi Alana Geçiş Sonuçları: Meslek liselerinde alana geçiş yani, E-Okul’ un sağladığı bu uygulama ile meslek liselerinde uzmanlaşacakları alanın, tercihlere yönelik bir şekilde belirlenmesi ve bu belirlenen bilginin sisteme yansıtması ile belirlenir.

Teknik Lise Geçiş Sonuçları: Teknik lise öğrencilerinin geçişleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan bir sistemdir. Başvurunuzu ve sonucunu gösteren bir sistemdir.

Nakil Durumu: Öğrencilerin okullar arası değişikliği hakkında bilgilendirme de bulunan, nakil alma ve verme durumları hakkında bilgilendirmelerde bulunan bir uygulamadır. Bu uygulama ile ilgili nakil durumunu gösteren bir e-devlet uygulamasıdır.

E-Karne: E-Karne, kağıt üzerinde verilen karnelerimizin digital sistem üzerinde dönüşümleri hakkında bilgi veren bir uygulamadır.

---

e-Okul Android Uygulaması İçin Tıklayınız.
e-Okul IOS Uygulaması İçin Tıklayınız.
MEB Personel IOS Uygulaması İçin Tıklayınız.


T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav İtirazları Giriş Ekranı için Tıklayınız 

Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında ortaöğretim kurumları 9.sınıf NAKİL işlemleri, boş kontenjan ve taban puan bilgileri için Tıklayınız 

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında NAKİL işlemleri, 10,11,12. sınıf boş kontenjan ve taban puan bilgileri için Tıklayınız 

Diploma Doğrulama Sayfası İçin Tıklayınız 

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması 2014 Yılı Yerleştirme Sonuçları için Tıklayınız 

2014-2015 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre İlkokul 1. sınıfa veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için Tıklayınız 

TEOG (TEMEL ÖĞRETIMDEN ORTA ÖĞRETIME GEÇIŞ SINAVI) NEDIR?

TEOG modelinde, iki yazılısı olan derslerin birinci yazılısı, üç yazılısı olan derslerin ikinci yazılısı merkezi sistemde yapılacak. Sınav soruları, SBS'ye paralel olarak öğrencilerin kazanımlarını dikkate alarak yorumlama, analiz yapma, eleştirel düşünme, sonuçları tahmin etme, problem çözme ve benzeri yeterlilikleri ölçecek nitelikte hazırlanmış.

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA 2014-2015

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre Online Sınıf Geçme Hesaplama robotu bolgehaberi.com eğitim editörleri tarafından hazırlanmış ve sitemize eklenmiştir. 

Öğrenci kardeşlerimize büyük hizmet Bolgehaberi.com eğitim editörleri tarafından hazırlanan "Takdir Teşekkür Hesaplama" robotu sitemizde! Girmiş olduğunuz notlarla 9. -10.-11. ve 12. sınıf öğrencilerin sınıf geçme durumlarını %90'a yakın bir oranla online olarak hesaplamaktadır. Robotun sizlere sunmuş olduğu not ortalaması anı zamanda lise ortalamasıdır. 

Sınıf Geçme Hesaplama yani Takdir Teşekkür Hesaplama robotu aşağıda verilmiştir. Face sayfamızı beğenmeyi unutmayınız! Face sayfamız için burayı tıklayınız. Ayrıca sitemizi takip ederek bizlere mutluluk veren öğrenci kardeşlerimize başarılar dileriz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ 

Karne Ortalama Hesaplama İçin Tıklayınız

Lise Takdir Teşekkür Hesaplama İçin Tıklayınız
Lise Sınıf Geçme Hesaplama İçin Tıklayınız

Bu Programla neler yapılabilir?
Bu programla, 2014-2015 Lise Yıl Sonu Başarı Ortalamanızı , 2014-2015 Lise Doğrudan Sınıf Geçme Durumunuzu ve 2014-2015 Lise Sorumlu Sınıf Geçme Durumunuzu Hesaplayabilirsiniz.

1. Dönem veya 2. dönemin sonuna yaklaşırken okullardaki öğrencileri tatlı bir heyecan sarmaktadır. Takdir alabilir miyim, teşekkür belgesi alabilir miyim, zayıfsız karne götürebilir miyim veya en az kaç kırıkla eve giderim hesapları yapılmaktadır. Mersinim.net Hatta bazı öğrenciler sahte teşekkür belgesi, sahte karne hazırlama telaşına girmektedirler ama bunun yanlış olduğunu ve kendimizi kandırdığımızı unutmamalıyız.

Liseler için Takdir Teşekkür Belgesi alma kriteri:

Teşekkür belgesi için 70 ile 84.99 arasında bir ortalamaya sahip olmanız gerekmektedir.
Takdir belgesi için 84.99 ile 100 arasında bir ortalamaya sahip olmanız gereklidir.

İlköğretim için Takdir Teşekkür Belgesi alma kriteri:
Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı, Diğer dersler de en az 45 puan olmalıdır. örnek Giriş: 76,45 gibidir..

Başarılar dileriz..
E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

Yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idarecilerin kolaylıkla sistemlere erişmesi ve öğrencilerine ait bilgileri girmeleri gereken bölümdür. E-Devlet görüldüğü üzere sadece öğrenci ve velilere yönelik değil, öğretmen ve idarecilere yönelik kolaylıklar da getirdi.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ ne Erişim

Yönetim bilgi sistemine girmek için ilgili adrese gidiniz. Resimde gördüğünüz kodu giriş kodu sekmesine yazınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizi de girdikten sonra “Giriş” sekmesine tıklayınız. Böylece, E-Devlet Yönetim Bilgi Sistemi’ ne giriş yapmış bulunacaksınız. Buradaki sekmeleri kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Okul Sisteminde Okulların Durumu

Sistemde okullarımız şube ve öğrenci listelerini tam ve doğru bir şekilde girmeliler. Nakil işlemlerini hızlıca halledip, bu uygulama ile bunları işlemeliler. Sınıf listelerinde yapmaları gereken düzenlemeleri yapmalılar ve sistemde istenen tüm bilgileri doğru, eksiksiz bir biçimde girmeliler. 

E-Okul sistemlerine öğrenci fotoğraflarını acilen kaydetmeliler. Sınav belgelerinde, sistemde bulunan fotoğraflar kullanılmaktadır.

Devamsızlık bilgilerini  sisteme hızlı ve günlük olarak işlemeliler.

Okul ve idarecileri  sistemi bulunan, öğretmenlere şifre vermek ve not girişi yetkilendirme işlemlerini zamanında yapmaları için yetkilendirmek zorundadırlar.

Okullar sistemde yer alan resim, yazı, açıklama ve duyuruları takipte kalmalı ve zamanında iş ve işlemleri yerine getirmeliler.

E-Okul Sisteminde İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin Durumu

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bu kapsamında okulların yapmaları gereken işlemleri sağlamak ve kontrol etmeleri gerekmektedir.
Devamsız öğrencileri takip etmek ve sisteme girişlerini takip etmekle görevlendirilmişlerdir.

Ve işlemleri zamanında yapmayan okulları uyarmak ile görevlendirilmişlerdir.

E-Okul sistemi günümüz Türkiye’sine ayak uydurmak için hazırlanmış ve çok çok verimli olan bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanan tüm vatandaşlarımız, başta veliler olmakla birlikte hallerinden çok memnunlar. Çünkü, çalışan bireylerin yoğunlukla yaşadığı günlerde velilerin okullara giderek kontrollerini yapmaları çok zaman alıyor. Veliler de bu kontrollerini online bir şekilde gerçekleştirerek, gerekli görülen yerlerde okul ile irtibata geçebiliyorlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.